0 533 018 84 44   0 422 323 49 98 seyahat@bambutur.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
Kullanıcı Adınız*
Şifreniz*
Şifreyi tekrar giriniz*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Günü*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturduğunuzda Kişisel Bilgilerin Kullanılması ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Zaten kayıtlı mısınız?

Giriş Yap
0 533 018 84 44   0 422 323 49 98 seyahat@bambutur.com

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
Kullanıcı Adınız*
Şifreniz*
Şifreyi tekrar giriniz*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Günü*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Hesap oluşturduğunuzda Kişisel Bilgilerin Kullanılması ve Gizlilik Politikası'nı kabul etmiş olursunuz.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Zaten kayıtlı mısınız?

Giriş Yap

Doğu Anadolu Turu – Elazığ -Muş – Tatvan – Van – Ağrı – Iğdır – Kars – Erzurum

0
Ücret
1,200₺999₺
Ücret
1,200₺999₺
18 Kasım 2020
Kalan koltuk sayısı : 34
* Please select all required fields to proceed to the next step.

Satın Al

Favorilerime Ekle

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gerektirir

115

Sorunuz mu var?

Eğer bir sorunuz varsa, bizi aramaktan çekinmeyin.

0422 323 4998

seyahat@bambutur.com

4 Gün 3 Gece
18 - 22 Kasım
Malatya - Elazığ Çıkışlı
Elazığ - Bingöl - Muş - Bitlis - Van - Ağrı - Iğdır - Kars - Erzurum
Kontenjan : 34

Malatya ve Elazığ kalkışlı;

 

DOĞU ANADOLU TURU

ELAZIĞ BİNGÖL MUŞ BİTLİS TATVAN VAN DOĞUBEYAZIT
AĞRI IĞDIR KARS ERZURUM

 3 gece 4 gündüz

18 – 22 Kasım

                                                                 Detaylı bilgi & Rezervasyon

0422 323 49 98 // 0533 018 84 44

 

İki kişilik odada kişi başı: 999,00₺

Tek kişi konaklama:  1400,00₺

0-6 yaş çocuk: Koltuk istenmezse 2 yetişkinin yanında ücretsiz

7-11 yaş çocuk: 2 yetişkinin yanında:800,00₺

Tur Programı

1. GünMalatya - Elazığ- Harput - Buzluk Mağarası – Ulu Camii – Muş – Murat Köprüsü -Muş Ovası – Bitlis/Tatvan

Sabah saat 08.00’da Yeni Belediye Otoparkından siz değerli misafirlerimizi karşıladıktan sonra Elazığ istikametinde yola çıkıyoruz. İlk durağımız 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip olan ve Elazığ’ı tepeden göreceğimiz Harput’a çıkıyoruz. Harput Kalesi – Ulucamii – Arap Baba Türbesi gezilerimizin sonrasında yaz kış içerisinde buz bulundurması ile dikkat çeken Buzluk Mağarası’nı geziyoruz. Elazığ şehir merkezine hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından Bingöl üzerinden Doğu Anadolu’ nun en büyük 2. ovası olan Muş ovası ile seyahatimize devam ediyoruz. Murat nehrinin hayat verdiği ovada ‘burası Muş ‘ tur yolu yokuştur ‘ türküsünün eşliğiyle ilk ziyaret noktamız 13. Yüzyılda Selçuklular tarafından inşa edilen tarihi Murat Köprüsü olacaktır. Murat nehri kenarında vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrasında yönümüzü Bitlis ‘e doğru çeviriyoruz. Bitlis ‘te beş minare ağıdının hikayesini dinleyerek yapacağımız panaromik Bitlis turunda Bitlis kentini keşfettikten sonra Dünya üzerinde bulunan en büyük Türk mezarlığına doğru yol alıyoruz. Süphan dağının eteklerine kurulmuş ahlat kentine ulaştığımızda volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu Türk mezarlığı olarak bilinen devasa boyuttaki taşların üzerinde onlarca sembol ve yazılar bulunmakta. Mezarlık alanında yapacağımız yürüyüşte emir bayındır kümbetini görüp mezar taşlarına işlenmiş sanat harikalarını keşfedeceğiz sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Öğle Yemeği: Serbest Alınacaktır. ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır. ( Fiyata Dahil )
Konaklama: Tatvan Otelleri

2.GünNemrut Krater Gölü - Akdamar Adası - Tatvan – Van

Sabah otelden alacağımız kahvaltı sonrasında Arzu eden misafirlerimizle Türkiye ‘ nin en büyük krater gölü olan nemrut dağı krater gölüne ve Van gölünü 2400 metrelik bir rakımdan seyredebileceğimiz bir zirve noktaya çıkıyoruz. Nemrut dağı krater gölüne tarihçiler İskenderin cenneti derler burayı gördükten sonra Bitlis ‘ in en büyük ilçesi Tatvan üzerinden hareketle Van ‘ ın Gevaş ilçesine ulaşıyoruz. Gevaş ‘ ta bizi bekleyen teknemize binip yaklaşık 30 dakikalık seyahatle Akdamar adasına varıyoruz. 10. yüzyılda kral Gagik adına yapılan bir dönem ermeni vatandaşlarımızın en üst düzey ruhani liderlik makamı olan kiliseyi gezmeye başlıyoruz. rehberimizin aktaracağı kilise üzerinde bulunan kabartmaların anlamlarını dinledikten sonra badem ağaçlarının içerinde kısa bir kahve molası veriyoruz. Teknemiz ile yapacağımız 30 dakikalık bir yolculukla karaya ulaşıp öğlen yemeğimizde Van Göl ‘ üne özgü olan inci kefal balığının lezzetine bakıyoruz .Yemek sonrasında Urartu ‘ larda altın çağı olarak bilinen evrede inşaa edilmiş olan Çavuştepe kalesine doğru yol alıyoruz. Urartuca yazısını okuyabilen ve yazabilen nadir kişilerden biri Mehmet amca ile tanışıyoruz. Mehmet amcanın Urartuca dilini nasıl öğrendiğini anlattığı güzel hikayesini dinleyip kale gezimizi tamamlayıp meşhur Hoşap kalesine doğru yönümüzü çeviriyoruz. Van Başkale yolu üzerinde Güzelsu mevkiinde bulunan Urartu kalesini gördükten sonra otelimize doğru yol alıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. (Fiyata Dahil)
Öğle Yemeği: Serbest Alınacaktır. ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır. ( Fiyata Dahil )
Konaklama: Van Otelleri

3.GünVan – Van Kalesi - Doğubayazıt - Ağrı - Ağrı Dağı - Iğdır – Kars

Sabah otelden alacağımız kahvaltı sonrasında Urartuların başkenti olan tarihte Tuşpa olarak bilinen kentte ilk ziyaretimiz noktamız ülkemizin en eski kalesi olan Van Kalesi olacaktır . Van Kalesini Panoramik olarak gördükten sonra Van denildiğinde akla gelen ilk şey eşşiz güzellikleriyle nam salmış Van kedilerini daha yakından görmek için Van kedi evine gidiyoruz .Van kedileri koruma altında olduğundan özel alanlarda yaşatılıyor.kedi evi gezimizden sonra Van’ın meşhur olan halı/kilim atölyesine gidiyoruz . İran /Ermeni/Türkmen halı ve kilimleri hakkında detaylı bilgilendirme alıp yok olmaya yüz tutmuş bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz.atölye sonrasında Van Gölü ‘nün eşliğiyle Muradiye Şelalesine geçiyoruz. Oldukça geniş bir alanda coşkulu bir şekilde köpürerek dökülen şelalede vereceğimiz kahve molamızda bol bol fotoğraflar çekip şelalenin keyfini çıkarıyoruz. Bend-i mahi çayının seyriyle çaldıran ovasına ulaşıp 1514 çaldıran meydan muharebesi hakkında rehberimizin anlatımlarını dinleyip volkanik kaya kütlelerini görerek Tendürek dağı geçitinden hareketle Doğubeyazıt ‘a devam ediyoruz. Ağrı Dağ ‘ ının eteklerine kurulmuş Doğubeyazıtt ‘ta Türkiye ‘nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla kullanıla İshak Paşa Sarayını gezmeye başlıyoruz.Osmanlı İmratorluğu döneminde Topkapı Sarayından sonra inşaa edilmiş en önemli saray.Dünya üzerinde ilk defa merkezi ısıtma sistemin kullanıldığı saray.bu sanat harikası yapı taç kapısıyla selamlık ve haremlik bölümüyle bizi karşılıyor. Sarayın büyüleyici atmosferinde vereceğimiz serbest zamanımızda bolca fotoğraf alıp Doğubeyazıt ‘ı yukardan seyretme sansını yakalıyoruz. Serbest zamanımız sonrasında alacağımız öğlen yemeğiyle yönümüzü Doğu ‘nun Çukurova ‘ sı olarak bilinen Iğdır ‘a çeviriyoruz. Büyük Ağrı Dağ ‘ ının eteklerinden süzülüp Iğdır Ovasının seyrine başladığımızda ülkemize en yakın Ermenistan kenti Metmazor ‘u da görüyoruz. Iğdır ovasının seyriyle tuzluca Digor üzerinden hareketle 40 yıl rus işgalinde kalmış ülkemizin en doğusunda ki kente Kars ‘a geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. (Fiyata Dahil)
Öğle Yemeği: Serbest Alınacaktır. ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Otelde Alınacaktır. ( Fiyata Dahil )
Konaklama: Van Otelleri

4. GünKars - Ani Harabeleri - Allahuekber Dağları - Palandöken - Erzurum

Sabah otelde alacağımız kahvaltıyla bilikte Ermenistan sınırında bulunan zamanında Ermenistan ‘ a başkentlik yapmış olan Ani Harabelerine geçiyoruz.Hem mimari yapısı hem coğrafi farklılıklarından ötürü büyüleyici bir yürüyüş başlıyor. Kurtarıcı İsa Kilisesi , resimli kilise ,büyük katedral,ipek yolu köprüsü ve Anadolu ‘da ilk Türk camii olan Ebu El Manuçehr camisini görüp fotoğraflandırdıktan sonra yönümüzü tekrar Kars ‘ a çeviriyoruz. zamanında Katedral olarak inşaa edilen Ruslar ‘ ın çekilmesiyle camiiye dönüştürülen Fethiye camii ilk durak noktamız. Şehir merkezinde bulunan Kars kalesi, Kümbet camii(12 havariler kilisesi) görüp verilen serbest zamanda şehri tanıma fırsatı buluyoruz. Kars yöresel yemeklerinin tadına lezzetine baktıktan sonra Allahuekber dağlarının seyriyle Sarıkamış yakınlarında 1914 yılında Rus ordularının ilerleyişini durdurmak için yola çıkan ama sert hava koşullarına yenik düşen askerlerimizin anısına yapılan şehitlik anıtına ulaşıyoruz.Şehitlik anıtında rehberimizin aktardığı Kafkas cephesi bilgilerini dinleyip Aras nehri takibiyle Horasan üzerinden Erzurum’a doğru devam ediyoruz. Aras nehrinin üzerine İlhanlılar tarafından inşa edilen tarihi Çobandede köprüsünü görüp Erzurum ‘a ulaşıyoruz. Ulaştığımız kentte doğunun en büyük ulu camiisi ve ülkemizin en büyük medresesi olan Çifte Minareli medreseyi ziyaret ediyoruz.bir Selçuklu anıt mezarlığı olan üç kümbetler alanına geçiyoruz. Erzurum ‘un ünlü oltu taş işçiliğini görmek ve alış veriş yapmak için taş han da vereceğimiz serbest zamanın ardından üzülerek turumuzu sonlandırıyoruz ve şehrimiz istikametine yola çıkıyoruz.

Verilen Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • Profesyonel Rehberlik
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • 3 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Dönüş Günü Akşam Yemeği
 • Ekstra Turlar ve Aktiviteler
Önemli Bilgiler

> BAMBU Tur olarak Covid-19 sebebi ile aldığımız önlemler  

 • Misafirlerimizin ateşi Tur Rehberi veya Acenta Görevlilerimiz tarafından ölçülmektedir.
 • Transfer esnasında maske takmak zorunlu olacaktır.
 • Araçlarımızın koltuk sayısına göre %70’lik doluluk olacaktır.
 • Sosyal mesafe kurallarına göre oturma düzeni oluşturulacaktır.
 • Araç içerisinde dezenfektan bulunmaktadır.
 • Araç içerisinde kişiye özel paket halinde maske ücretsiz verilecektir.
 • Her tur sonrası ve gün sonunda araçlarımız dezenfekte edilmektir.
 • T.C Sağlık Bakanlığı  genelgesi gereğince yiyecek içecek ikramlarımız araç içinde  yasaklanmıştır.
 • Önceliğimiz Sağlıklı Keyif içerisinde bir Tur geçirebilmenizdir. Sağlıklı ve Keyifli Turlar Dileriz.

> Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan BAMBU  Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

> Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

> Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan BAMBU Tur sorumlu tutulamaz.

> Her misafirin 1618 nolu kanuna göre seyahat sigortası yapılmaktadır.

> Misafirin tura gitmeden önce yaptığı ön ödeme misafirin keyfi durumlardan dolayı iptal istemesi durumunda iade edilemez.

> Misafirlerlerin hastalık,kaza vb. durumlarda yaptıkları ödeme rapor sunma durumunda %100 geri iade edilir.

> Tek Kişi Konaklama Farkını Tur Fiyat Bilgileri Sekmesinden veya Rezervasyon Menüsünden inceleyebilirsiniz.

> Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

> Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

> Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni BAMBU Tur Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

> Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

> Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

> Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

> Ekstra Turlar ve Seçeneklerini Tur Detayında Bulunmaktadır.


Ulaşımlarımız Kişi Sayısına Göre Aşağıdaki Araç Modelleri ile Sağlanmaktadır;

>19 Kişilik :2016 Model Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

>31 Kişilik :2016-2019 Model Otokar Sultan & Isuzu Novo Lux

>46 Kişilik :2010 Model ve üzeri Temsa Safir & Mercedes Travego & Mercedes Tourismo


Yurtiçi Turlarımızda www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.
Yol Haritası

Görseller
error: Bu içerik korumalıdır.
WhatsApp chat